kreska

 

kreska

 


BIEDRONKI XL

   

Biedronka XL 3,3cm - 4g
typ: pływający-smużak
cena: 16zł

Biedronka – to powierzchniowy wobler – tzw. smużak. Czyli przynęta, która zaburza powierzchniową warstwę wody.

Podczas prowadzenia tworzy smugę na powierzchni, która jest widoczna dla ryb nawet w bardzo mętnej wodzie, a dla wędkarza w sprzyjających warunkach nawet z kilkudziesięciu metrów.
Na Biedronki można łowić na wiele sposobów. Klenie świetnie reagują na owadopodobne przynęty tuż po wpadnięciu do wody. Często im gwałtowniej chlapnie o powierzchnię, tym lepiej prowokują klenie, czy jazie, które czekają na owady spadające z drzew. Na takie łowienie najlepszym okresem są letnie i wczesnojesienne popołudnia i wieczory. Chlapnięcie i swobodny spływ smużaka bywa bardzo skuteczny. Należy wtedy kontrolować napięcie żyłki ponieważ klenie potrafią wziąć tuż po wpadnięciu smużaka do wody. Często także podpływają, oglądają przynętę. Są nieufne. Należy w takim przypadku być cierpliwym, bo te najcwańsze duże kleniska potrafią po oglądnięciu smużaka zignorować go, by po chwili, po 2-3 sekundach zrobić zwrot i łapczywie go zaatakować. Do takiego łowienia obowiązkowo używamy okularów polaryzacyjnych. 

Na smużaki łowimy także tradycyjnie, czyli rzucamy i prowadzimy woblera jednostajnie zwijając żyłkę.
Są to lekkie przynęty, więc warto je także z nurtem puścić na kilkadziesiąt metrów. Wędkę trzymamy tak,
by nie „cięła” tafli tuż przy przynęcie. Na długiej lince wędkę trzymamy na dole, na krótkiej uniesioną w górę. Brania są widowiskowe i wyraźne, a zacinać należy po wyczuciu ciężaru na kiju.

 

oferta biedronkixl

 

KOLORY